Ale jak znaleźć psychologa? - zdrowie

psychoterapia Kraków

Psychoterapia online - dla kogo?

Coraz częściej otwarcie przyznajemy się do korzystania z usług terapeutów. Nikogo już nie dziwi to, że ktoś w otoczeniu uczęszcza regularnie na psychoterapię. Doceniamy możliwość popracowania nad swoim życiem pod opieką doświadczo

Ale jak znaleźć psychologa? - zdrowie psychoterapia Kraków
nego specjalisty i coraz częściej z tej możliwości korzystamy, co tylko dobrze na nas wpływa. Jeżeli jednak uznamy, że klasyczna terapia grupowa nie jest dla nas, być może to terapia online okazałaby się dobrym wyjściem z sytuacji.

Od razu należałoby jednak zaznaczyć, że ta forma terapii nie sprawdzi się niestety w każdym przypadku. Jeżeli nasze problemy nie są specjalnie złożone i nie utrudniają nam codziennego życia, jak najbardziej możemy uczęszczać na zdalną terapię. Nie jest ona jednak wskazana w przypadku posiadania cięższych problemów natury psychologicznej. Jeżeli już od dłuższego czasu cierpimy na poważną depresję albo zmagamy się z fobią społeczną, przez którą nie jesteśmy w stanie podjąć normalnej pracy, prawdopodobnie psychoterapia online nie będzie dla nas. W takich sytuacjach powinniśmy skorzystać z normalnej terapii, najlepiej grupowej, by porządnie o siebie zawalczyć i odzyskać dawne szczęśliwe życie.


Coraz częściej słyszy się że ludzie

W dzisiejszych czasach wszystko pędzie szybko do przodu, ludzie często gonią za pieniędzmi, dużo czasu spędzają w pracy i nie mają czasu na odpoczynek. Nie chodzi tu o zmęczenie fizyczne, ale głównie psychiczne. Coraz częściej słyszy się, że ludzie już coraz młodsi cierpią na różne choroby na tle psychicznym, zaburzenia lub często popadają w nałogi lub nie radzą sobie z jakimiś traumami i lękami. Często z pomocą takim osobom przychodzi psycholog. Po postawionej diagnozie może on zaproponować kilka rozwiązań w tym na przykład: psychoterapia lub terapia grupowa.


Dzięki temu klient może przyjrzeć się

Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.


Badania pokazują że w niektórych przypadkach

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył irracjonalnego lęku wie, jak trudno żyje się z takimi doznaniami. Może to być lęk przez pająkami, ptakami, wysokością lub mniej znany typ fobii. Jedna cecha jest wspólna - poczucie wykluczenia, przez które zamykamy się w sobie. Terapia grupowa może być tu znakomitym wyjściem z sytuacji. Badania pokazują, że w niektórych przypadkach nerwice czy fobie można wyleczyć za pomocą terapii równie skutecznie, co przy użyciu leków. Dobrze dobrana psychoterapia sprawi, że fobie z czasem odejdą w niepamięć, a my zaczniemy znowu cieszyć się życiem.



© 2019 http://zdrowie.architektwarszawa.com.pl/